× بستن تبلیغات

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

نگارنده این مقاله اذعان می کند در سالی که برای سایرافراد سال ناامید کننده ای بود وی دارنده وضعیت مناسبی از باروری و اندازه بالای جوجه در آوری بود و حالت آن را داشت تا برخی از پایانی روش های به فعالیت رفته در صنعت طیور تجاری که بخت جوجه در آوری را ارتقا می دهد را مطالعه کند . وی سعی داراست در این مطلب اطلاعات کلی در خصوص طرز ارتقا مقدار جوجه درآوری در اختیار پرورش دهندگان طیور قرار دهد . اولین و مهم ترین زمینه برای مرغ های تخمگذار ، پیشین ، در طی و پس از تخمگذاری آن می‌باشد که کامل کننده های ویتامینی و پروبیوتیک آماده شود .
چه مکمل های ویتامین پیشین و در مقطع تخمگذاری باعث می شود تا واقعاً اندازه جوجه درآوری مرغ ها بالا رود براین اساس رشد دهندگان باید کارایی کنند تا در تمام ارتفاع زمان برای مرغ یک لانه پاکیزه آماده نمایند . در رخ قابلیت و امکان تخم مرغ ها را 3 توشه در روز عده آوری نموده و از شستن آن ها خود داری کنند . شستن تخم مرغ ها سبب می شود لایه حفظ کننده آن (کوتیکول یا bloom ) از روی تراز تخم مرغ برداشته شود . این لایه شیوه طبیعی حفظ تخم مرغ از ورود باکتری ها می باشد و از تبخیر سرعت بالا رطوبت و co2 از تخم مرغ جلوگیری می کند . 
دمای تخم مرغ در زمانی که مرغ روی آن می خوابد ، تقریباً 105 سکو فارنهایت می باشد . وقتی که تخم مرغ سرد می شود ، درون آن خلاء ایجاد می شود و به راحتی تمام باکتری هایی که در تماس با تخم مرغ می‌باشند ، به داخل آن مکیده می شوند . در صورتیکه شما تخم مرغ ها را 2 ساعت پس از تخمگذاری بشویید ، بیش از آن که کار مفیدی انجام داده باشید ، با از در میان بردن لایه محافظ به آن ها صدمه وارد کرده اید . هیچ ماده ضدعفونی کننده ای بر باکتری هایی که از منافذ پوسته عبور کرده اند و به داخل آن راه یافته اند ، اثر نخواهد کرد . هم چنین تخم مرغ در بدون وجود لایه حفظ کننده پوسته حساسیت بیشتری برای آلودگی با باکتری های تازه خواهد داشت . 
تخم مرغهایی که به شدت با مواد بستر آلوده و کثیف شده اند باید حذف نمود و آن هایی را که آلودگی کمتری دارند ، باید توسط یک حوله کاغذی پاک نمود . به هیچ وجه از ورقه سمباده به کارگیری نکنید زیرا آن ها هم سبب ساز از بین رفتن کوتیکول و ورود باکتری به تخم مرغ می شود . برای کسانی که به شدت نگران ضد عفونی کردن تخم مرغها یشان می‌باشند امر عمل به این فیس می باشد : تمام تخم مرغها را توسط یک مایع ضد عفونی کننده ـ اکسین ارجحیت دارد ـ که با آب گرمتری نسبت به تخم مرغ ها ادغام گردیده ، ضد عفونی نمایید . شما باید تخم ها را در پهنا 2-1 ساعت پس از تخمگذاری اسپری نمائید در غیراینصورت وقت خویش را تلف کرده اید . آن‌گاه اذن دهید تا آن ها با جریان هوا خشک شوند و هیچ چیز به آن ها نمالید . تخم مرغ های بارور خویش را در انبار نگهداری قرار دهید . آن هایی که کمتر از 7 روز انبار می شوند در دمای 65-60 سکو فارنهایت و آن هایی که بیش از 7 روز حفظ می شوند را در دمای 55 درجه فارنهایت قرار دهید . تخم مرغها را یخ‌زده نکنید . قرار دادن تخم مرغ ها در این محدوده دمایی از رویش جنین دوری می کند که این مسئله موضوع حیث ما هست . چنانچه دما به میزان ای گرم باشد که جنین پیش از انکوباسیون شروع به رویش نماید، اغلب هنگام انتقال به انکوباتور جنین ها می میرند . اگر تخم مرغ ها را بیش از 10 روز انبار می فرمائید باید آنها را به صورتی در سینی ها بگذارید که انتهای پهن رو به بالا باشد (این صرفا زمانی می باشد که تخم ها را به صورتی که انتهای پهن رو به بالا باشد نگهداری می فرمایید ) انگیزه از این فعالیت پرهیز از تبخیر بیش از حد co2 و رطوبت از فضای هوای بالای تخم مرغ در هنگام انبار کردن می باشد . از دست رفتن co2 منجر تغییرPH شده و محفظه را سمی می کند . این یک عدد از عوارض تلفات جنین در جایی که هیچ باکتری یا این که قارچی شناسایی نشده ، می باشد . چرخش تخم مرغهایی که انتهای پهن آن ها رو به بالاست لازم نمی باشد . تخم مرغهایی که کمتر از 10 روز محافظت می شوند را می بضاعت و توان از سمت نوک باریک به بالا قرار اعطا کرد و چرخاندن آن ها حتمی می باشد . برای چرخاندن تخم مرغ ها می توانید به راحتی با قرار دادن شیئی کوچک در یک انتهای سینی (صبح هنگام ) و قرار دادن آن در انتهای دیگر (شب هنگام ) ، این کار را انجام دهید . این کار سبب تغییر‌و تحول مرکز ثقل تخم مرغ ها شده و از چسبیدن جنین به دیواره پیشگیری می کند (جنین در مرحله حفره هوا قرار داراست )باید روزمره یکبار تخم ها را با آبی‌رنگ گرمتر از دمای تخم ها مرطوب فرمائید یا این که از یک مرطوب کننده در کنار آن ها استفاده نمائید . این منابع رطوبت می بایست حاوی 7 قطره اکسین به ازای یک گالن آب باشند تا از ورود باکتری های تازه پرهیز شود . 
تخم مرغ ها را در حالتی که نوک باریک رو به بالاست یا این که از پهلو ، باطن انکوباتور قرار دهید .اگر شما از انکوباتور بزرگی استفاده می فرمایید که تغییرات رطوبت به منظور ارتقا تبخیر ، رطوبت را در چهره امکان مهیا می سازد ، برای 10 روز اولیه جریان هوا را مسدود فرمائید . این باعث کاهش از دست رفتن رطوبت و co2 گردیده و مهمتر از آن از مرگ ناشی از بیماریهای باکتریایی و قارچی که در 5 تا 10 روز نخستین زندگی در انکوباتور فیس می دهد ، پیشگیری می کند . از مسدود نمودن جریان هوا در انکوباتورهای کوچک دوری نمایید . شما در آینده مقطع رنج خواهید داشت تا در فیس لزوم ، تبخیر رطوبتی را سرعت ببخشید . به ادله این که رویه و تجهیزات انکوباسیون هرشخص گوناگون می باشد ، تنها به ذکر این نکته بسنده می شود که شما باید اطمینان حاصل نمایید که منابع حرارتی ، چرخشی و رطوبت به توجه برای شرایطی استوار در اختیار گرفتن می شوند . چیزی که معین است این که شما می بایست انکوباتورها و ماشین های مامان را پیش از هر استعمال ای ضد عفونی فرمایید و گشوده هم در اینجا به کارگیری اکسین سفارش می شود . اکسین 200 رتبه مؤثرتر از آب ژاول بوده و عمل کردن با آن به مراتب ساده خیس از Tektol می باشد .طی انکوباسیون نباید بخش اعظم یا کمتر از 14-12 درصد تبخیر رطوبت را از تخم مرغ داشته باشیم . مقدار جوجه درآوری و کیفیت جوجه ها با مقادیر پایین خیس یا این که فراتر از محدوده ذکرشده کاهش می یابد . تقریب مقدار تبخیر رطوبت را می بضاعت و توان به سادگی از نحوه وزن نمودن تخم مرغ ها به دست آورد . بایستی تخم ها زمانی که چیده گردیده اند و مجدد وقتی که آن ها را در انکوباتور قرار می دهید ، وزن فرمایید تا مقدار کاهش معین شود . اگر مایل باشید می توانید این کار را از طریق وزن نمودن یک طبقه بدون نقص از تخم مرغ انجام دهید . اشخاصی که دارنده گله ای کوچک می باشند می توانند هر تخم را به تنهایی وزن کنند .(اگر تخم ها را در بازه زمانی انکوباسیون وزن می فرمائید ، این عمل را به سرعت انجام دهید زیرا تماس آن ها با دست منجر سرد شدن تخم مرغ ها می شود ) . چنانچه شما بر این تصورید که نگارنده دقت مقداری به خود عصر انکوباسیون داشته ، می بایست بیان کرد تصور شما درست است . نگارنده هم به این مورد اعتقاد داراست و به فرمان پیشگیری مناسب اهتمام می وزرد و این پیش از دوره رشد جوجه ها ابتدا خواهد شد . 
 
نوشته شده در چهارشنبه 24 بهمن 1397ساعت 11:27 توسط علی پور|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ