× بستن تبلیغات

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

 شیوه اندازی و بازدید دوباره تهویه ها و سیستم های خنک کننده در مرغداری های کشور، یاد آور این نکته میباشد که صنعت طیور آرام آرام خود را برای تجربه احتمالی فصل‌تابستان همین سال فراهم می سازد . گرمایی که به طور حتم بر میزان و همینطور کیفیت تولید تخم مرغ تاثیرات متعددی خواهد گذاشت . 
 
 
البته در این در میان ، متخصص ها فرمان و مالک نظران صنعت طیور ، پیشنهاداتی را جهت رویارویی با این گرما ارایه داده اند . در زیر گزیده از این پیشنهادات ارایه شده است: سیستم هایی که مبتنی برپدهای خنک کننده می باشند را به خیر بازبینی کنید . چنین بازدیدی علاوه بر تاسیسات ، دربرگیرنده سعی مناسب نیز می باشد . ذیل چنین شرایطی ، نازل های آب در این سیستم ها باید بخوبی پاک شده و کارکرد مطلوب آن ها قضیه ارزیابی قرار گیرد . در این سیستم ها باز‌بینی پمپ ها ، اتصالات ، لوله ها ، ترموستات ها ، سیم پیچی ها و منابع تامین کننده جریان برق از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند . 
سفارش می شود که منابع تامین کننده برق ضروری مرغداری ها دست کم هر هفته و هر توشه به برهه زمانی 15 دقیقه با حداکثر بضاعت و توان بکار گرفته شوند . چنین کاری ، سبب ساز اطمینان از عدم نقص سیستم های فوق بوده و شما را از کارایی مطلوب مطمئن خواهد تولید . در اکنون حاضر، در سرزمین ما چنین سیستم هایی عموما با سوخت فسیلی راه و روش اندازی می شوند . بنابراین ، اطمینان از اندازه سوخت کافی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . مراد از سوخت کافی ذیل چنین شرایطی ، میزانی از سوخت می باشد که چنین سیستم هایی را دست کم به بازه زمانی 48 ساعت پشتیبانی کند . اعتنا داشته باشید که عدم توان در تامین برق مزرعه تحت وضعیت حتمی ، صدمات جبران ناپذیری را به شما وارد خواهد آورد . در سالن های بسته رشد طیور صنعتی ، باز‌بینی ترموستات ها ، هواکش ها ، در دست گرفتن کننده های محیطی و اخطار دهنده ها بایستی پیش بینی کنند . به طور حتم ، همگی ما از زیان هایی که به عامل عملکرد نامناسب این سیستم ها به مزرعه وارد می شود، آگاه هستیم . 
حساب و کتاب 
و تنظیم جیره غذایی و اندازه آب آشامیدنی : توجه داشته باشید که فرمولاسیون دان مصرفی در حالت گرما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . اهمیت این فرمول از آن جهت میباشد که دان مصرفی به وسیله پرنده باید جبران کننده انرژی زمینه نیاز آن باشد . همان طور که می دانید ، مصرف جیره بوسیله پرنده ها در حالت آب و هوای گرم کاهش می یابد . زیر چنین قوانینی ، یک جیره مناسبی ، جبران کننده مواد و مغذی مسئله نیاز پرنده خواهد بود . 
از سوی دیگر ، اعتنا داشته باشید که مسایل ذکر گردیده فوق ، نیز در طیور تخمگذار و هم در پولت ها باید مد لحاظ قرار گیرند . در حالت گرما ، می بایست به محتوای انرژی جیره موضوع مصرف طیور اهمیت ویژه ای داد . پیشنهاد متخصص ها برای تامین محتوای انرژی جیره در چنین قوانینی ، چربی های به دست آمده از حیوانات می باشد . 
در 
حالت گرما : آمینواسیدهای حیاتی دربرگیرنده متیونین و لیزین را باید با اعتنا به اندازه دریافت خوراک به وسیله هر پرنده و وزن تخم مرغ تولیدی محاسبه نمود و به پرنده داد . 
توصیه می شود مه مقدار مواد معدنی مصرفی را با اعتنا به سطح ایجاد و همچنین ، میزان مصرف مواد غذایی ، محاسبه نمود و به طور دقیق بکار برد . نیمی از کلسیم مورد نیاز پرنده را باید به رخ سنگ های خشن در اختیار طیور قرار داد . این کار ، سبب ساز بهبود جذب ماده فوق در هنگام تاریکی ، خواهد شد . اعتنا داشته باشید که پرنده از این ماده در هنگام تاریکی و به منظور ساخت پوسته تخم مرغ به کارگیری می نماید . 
سطح های کلسیم و فسفر در جیره مصرفی طیور در موقعیت گرمای محفظه می بایست متعادل باشد . تامین مطلوب ویتامین 3D در افزایش کیفیت پوسته تخم مرغ ، بخصوص در گله هایی با سن بالا ، موءثر واقع خواهد شد . 
ارتقاء دوران عمل سیستم های دانخوری سبب افزایش مصرف دان به وسیله پرنده خواهد شد . در مواقعی که مصرف خوراک به وسیله پرندگان در روز مطلوب نبوده میباشد ، یک جیره در بین وعده در هنگام شب با مدت نهایتا 30 دقیقه ، می تواند یاری دهنده باشد . 
اندازه 
مصرف آب : میزان مصرف آب طیوران را در حالت گرمای محیط باید به اعتنا پایین حیث قرار داد . نیاز پرنده ها به آب در شرایطی که پرنده له له می زند، با اهمیت می باشد . این موقعیت بخصوص در مواردی مشاهده خواهد شد که دمای تالار به بیش از 80 سکو فارنهایت رسد . 
در شرایطی که دمای آب مصرفی پرندگان به 60 مرتبه فارنهایت یا بیشتر رسیده می‌باشد ، بایستی از روش های مختلفی درجهت کاهش دمای فوق به کار گیری نمود . بطور حتم ، ارایه آبی با دمای مناسب باعث ارتقاء مصرف آب بوسیله پرندگان خواهد شد . 
براساس پژوهش ها انجام گردیده ، به کارگیری از الکترولیت، همچنین ویتامین c درآب مصرفی در مزارع رویش طیور تخمگذار درایالات متحده ایالات متحده ، زیر موقعیت استرس گرمایی ، منجر منافع اقتصادی بسیار گردیده میباشد . 
نوشته شده در سه شنبه 9 بهمن 1397ساعت 15:10 توسط علی پور|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ